Tüketici Odaklı Araştırma Çözümlerimiz

Tüketici Dünyası odaklı araştırma, veri analiz çözümlerimiz ile size en etkin sonuçları sunuyoruz.

  • Etnografi
  • Sosyal Medya Paneli
  • Kullanım Günlükleri
Tüketici Dünyası Odaklı Araştırma Türleri - Joy Ajans

Tüketici Dünyası Odaklı Araştırma Çalışmaları Nelerdir?

Etnografi : Etnografi, insanları doğal ortamlarında gözlemlemek ve incelemek yoluyla onların davranışlarını, inançlarını ve kültürel uygulamalarını anlamaya yarayan nitel araştırma yöntemidir. Tüketici ve pazarlama araştırması alanında, etnografi, tüketici davranışlarını, tutumlarını ve motivasyonlarını daha derinlemesine anlamak ve şirketlerin ürün tasarımı, pazarlama ve genel strateji konularında daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olur.

Sosyal Medya Paneli : Smm panel sosyal medya hesaplarına, görüntülenme, abone, beğeni, takipçi gibi etkileşim sağlamanın en hızlı ve kolay yoludur. Sosyal medya pazarlama paneli kısaca, bir ücret karşılığında sosyal medyada popülerlik sunan hizmetlerdir. Hizmet sadece instagram ile sınırlı olmayıp, Youtube, Facebook, Twitter gibi geniş kullanıcı ağına sahip tüm platformlarda kullanılabilir.

Kullanım Günlükleri : Kullanım ve Tutum araştırmaları, tüketicilerin bir ürün veya hizmeti nasıl kullandıklarını ve ona karşı tutumlarını anlamaya yönelik bir pazarlama araştırması türüdür. Bu çalışmalar genellikle kullanım şekli, memnuniyet ve marka sadakat gibi verileri toplamak için anketler veya odak grup çalışmaları içerir. Bu çalışmaların sonuçları ürün geliştirmesi, pazarlama stratejileri ve genel iş kararları konularında daha bilinçli kararlar almak için kullanılabilir.

Joy Araştırma - İstanbul